XII ŚLĄSKIE MANEWRY

By Kovall

XII Zlot Pojazdów Militarnych „ŚLĄSKIE MANEWRY” za nami. Wspaniała atmosfera, spotkanie z dawno nie widzianymi znajomymi, mnóstwo sprzętu. Tak można opisać w skrócie. Czołgi T-34, T-55 i T-72 królowały na tankodromie. T-72 robił niezłą zadymę z kurzu, pokazując jakie może mieć przyspieszenie, gdy zajdzie potrzeba szybkiego manewru. Świetnie zrobiona inscenizacja walk z okresu II wojny światowej. Pirotechnika robiła wrażenie.

Ta impreza, na stałe wpisana w krajobraz Bytomia jak i Śląska zawsze cieszy się dużym powodzeniem ze strony uczestników jak i odwiedzających. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bytomia oraz Wojska Polskiego ma ogromny rozmach. Możecie o tym trochę posłuchać w relacji audio, gdzie wypowiadają się przedstawiciele tychże instytucji ale i też organizatorzy jak i uczestnicy zlotu. Oglądajcie zdjęcia w galerii, na których możecie zobaczyć przekrój zlotu ale to i tak nie wszystko.

Ja poza tym, że miałem okazję do spotkania się, zakupiłem kilka branżowych książek, z czego jestem bardzo zadowolony a i potargować się też było można. Za rok zapowiadają XIII manewry, na które już zapraszają organizatorzy i szykują następne niespodzianki.

Na pewno będę. Kovall.