ROCKOWANIE W MDK RADOMSKO

By Kovall

30 kwietnia odbył się w naszym MDK-u w Radomsku II etap III-ej edycji Festiwalu Rockowanie, organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Przed finałem, 3 czerwca, jeszcze cztery koncerty eliminacyjne – Wieluń, Łódź, Skierniewice, Kutno.

W Radomsku wystąpiły zespoły:

Black Print

DSCF9079

Thrudy

DSCF9086

Folya

DSCF9091

AFT2

AFT2

Heart Attack

DSCF9094

W takiej kolejności zagrali. Zespoły musiały dość szybko się zaprezentować, co nie zawsze szło w parze z dobrym ustawieniem dźwięku. No ale jakoś to wszystko się odbyło i wszyscy polecieli ze swoimi najlepszymi kompozycjami.

Black Print zagrali na zupełnym luzie, widać było dużo pozytywnej energii w ich wystąpieniu, zabawa z muzyką a to dla mnie jest najważniejsze. Trzymałem za nich kciukulce.

Thrudy z Bełchatowa zaprezentowali się w klimatach reggae zmieszanych z dobrym polskim punk rockiem. Ciekawostką jest głos wokalisty, Gorzela, przypominający Muńka albo Grabaża.

Kielecka Folya zagrała zawodowo, bezbłędnie. Ciekawe kompozycje w mocnych klimatach hardrockowych. Dla mnie osobiście była jednym z faworytów, razem z Black Print.

Nasi z AFT2 to awangarda rocka. Zagrali swoje kawałki sprzed 30 lat w nowych aranżacjach. Cały czas są aktualne i muzycznie i tekstowo. Mocny punkt tego etapu Rockowania.

Po raz trzeci Heart Attack wystąpił w Radomsku i po raz trzeci widziałem ich w innym składzie. Tym razem na wokalu dawała z siebie wszystko Sylwia. Młody Hansen to nowy na stanowisku gitarzysty. Heart Attack to mocna mieszanka różnych gatunków muzycznych. Hevi dawał dosłownie z siebie wszystko, przez co został wyróżniony jako widowiskowy pałker.

Tak w wielkim skrócie to mniej więcej wyglądało. Po długich obradach wyłoniono wygranego tej edycji czyli Black Print, ku mojemu zadowoleniu. Ja im życzę jak najlepiej i teraz muszą się zaprezentować tak, żeby wszystkim szczeny opadły. Powodzenia w czerwcu w Łodzi.

Fragmenty koncertu możecie posłuchać poniżej wraz z krótkimi rozmowami z muzykami.