MOTO WETERAN BAZAR LETNI

By Kovall

Trochę spóźniony wpis. W ogóle miałem nie jechać na ten bajzel ale tak się stało, że kolega miał przejazd do Piotrkowa to czemu nie dalej do Łodzi? W ten sposób spontanicznie pojechaliśmy a ja zabrałem po raz pierwszy syna na tą imprezę.

Ludzi jak zwykle dobiło full, kolejeczka przed wejściem spora, młody w tym czasie sobie pooglądał motocykle. Po paru minutach już byliśmy na terenie. Szymonowi wpadł od razu w oko NSU. „Mały czołg” jak go nazwał i nic dziwnego, że mu się spodobał.

Sz i k

Poszła mała reklama znanego napoju hehe.

Miri

Może tutaj tak tego nie widać ale ludzików było naprawdę sporo, z przewagą tych oglądających.

 

 

jun

Przy takich perełkach naszej motoryzacji zdjęcia jak najbardziej wskazane. Trochę historii też posłuchał, jak to kiedyś produkowaliśmy takie sprzęty i na naszych drogach były często widywane.

A na takich zdobywało się pierwsze szlify na dwóch kółkach. Dziś królują skutery.

motoro

Dla ochłody też coś się znalazło i jak najbardziej z maszyny z tamtych lat. Dawno nie widziany saturator, który w upalne dni dawnymi czasy kusił orzeźwiającą zimną wodą z sokiem. Ja osobiście z takiego piłem po raz ostatni jakieś 35 lat temu w Radomsku, na ulicy Reymonta, niedaleko przejazdu pod torami tzw mostek.

satur

A tutaj coś dla kolekcjonerów. Do zrobienia. 

 

A tu już pięknie odrestaurowane.

Na dokładkę leci kabriolecik.

cabrio

Wpadliśmy na stoisko gościa, który sam wykonuje broń ozdobną oraz dla rekonstruktorów. Uwierzcie, że ceny wcale nie odstraszały.

Do albumu partyzanckiego 🙂

partizan

Moje marzenie, piękniusi. Kiedyś się spełni 🙂

A tu UAZ naszego kolegi, do sprzedania. Może ujęcie nie jest za dobre ale UAZ jest wykonany od podstaw i robi wrażenie. Do tego nie blaszak ale plandeka. Jedyny.

 

uaz gil

A na koniec dwa Żuczki w czerwonych barwach.

Spotkało się mnóstwo znajomych, ogrom sprzętu do obejrzenia, kupienia. Militaria, samochody, motocykle czyli wszystko to z czego słynie bazar w Łodzi. Ja niestety nic nie znalazłem dla siebie za to młody obkupił się w militarne gadżety typu mini Stielhandgranate i nabój/wisiorek 9mm. Będę musiał nadrobić zakupy na następnym 🙂

 Category: 2KOŁA2 KANTYNA NÓWKI
 Tags: